Jako jediná restaurace v okolí Chrudimi jsme využili všech možných dostupných farmářských potravin , zejména pak u masa ze 100 % a jsme na to patřičně hrdi. U nás víte co jíte.
Mezi již tradiční dodavatele patří ZD Rosice u Chrasti – mléčné a masné výrobky, maso. Farma Doly u Luže Martina Novotného – steakové hovězí maso Limousin. Eko farma Bítovany Jana Nováka – skotský náhorní skot Higland. Farma rodiny Němcovy z Netína – kuře a mléčné výrobky.

Kočárova farma z Ratibořic – králičí maso. Žampiony a hlíva od Paseků z Dolů u Luže, vajíčka od šťastných slepic  Farma Luže  samozřejmě zůstává i Kozí farma z Licibořic paní Černilová, Mlýn Janderov, brambory od Samuhela z Platěnskaa od Johanydesů z Hrochova Týnce

Všechny farmy jsme navštívili a přesvědčili se o kvalitě jejich práce, která přímo navazuje na tradici venkova. Udržitelnost českých potravin je pro nás velmi motivující. U nás přispíváte malé holčičce na taneční kroužek a ne anonymnímu dodavateli na další vilu .

Milí přátelé, rozhodli jsme se , že nebudeme mít žádný stálý lístek, a proto ho zde nenajdete. Uveřejníme jen aktuální verzi na daný den, týden, víkend nebo období. Nabídku měníme velmi často i několikrát za týden především proto, že farmářské suroviny se jednoduše vyprodaly. Mezi stálé komodity na jídelním lístku patří  kachna, krkovice, kuřecí, hovězí a sýry. Sezóně zařazujeme naše ryby, panenku, králíka, hotová jídla, burgry, zvěřinu, saláty, ovocné knedlíky a tak různě co zrovna farmáři přivezou a co vyroste. Vaříme s respektem. O víkendu vaříme i klasické menu včetně vynikajících polévek. Poctivá česká kuchyně.

Bítovany_jídelní-lístek_PRINT (2)
Bítovany_nápojový-lístek_PRINT (2)
Bítovany_limonády-čaje_PRINT (4)
Bítovany_vinný-lístek2_PRINT (1)

 

Aktuální jídelní lístek je většinou v aktualitách v úvodu nebo na našem FCB profilu.https://www.facebook.com/RestauraceUNovaku/